Pożądane usta

Specjalista w dziedzinie korekcji ust czyli doktor Marcin Wiatroszak rozwieje kilka błędnych opinii dotyczącą tych zabiegów estetycznych. Okazuje się, że poprawienie ust nie polega tylko i wyłącznie na powiększeniu ich do nienaturalnego rozmiaru ale dla niektórych pacjentek jest wskazane ze względu na zmianę kształtu ust, wyrównania asymetrii między dolną a górną wargą a także podciągnięcie kącików ust.

 

Oferta salonów medycyny estetycznej

 

Wiele pacjentek zgłasza się z prośbą o ukształtowanie warg a nie samo ich powiększenie. Zdarza się więc, że nie można skorygować ich według wizji danej pacjentki. Zwykle jest to zależne, że kobieta chce mieć usta jak modelka z magazynu, gdzie jak wiadomo ingerowały programy graficzne. Zwykle problematyczna staje się objętość ust, brak proporcji między wargami i już wyżej wspomniane opadające kąciki ust.

 

Najlepiej uzbroić się w cierpliwość i poddać się kilku zabiegom korekcyjnym bo wtedy najłatwiej dojść do ust z wyobrażeń pacjentki. Oczywiście efekt końcowy zależy jest od możliwości lekarza i jego kwalifikacji a także oczekiwań osoby, która zdecydowała się na ten zabieg.

 

Rodzaje zabiegów

 

Środki które używa się do korekcji ust dzieli się na wchłanialne i trwałe. Najbezpieczniej jest używać substancji, które etapami wchłaniają się w organizm czyli opartych na kwasie hialuronowym. Na rynku medycznym pojawiło się wiele preparatów, które nadają się do powiększania warg bo spełniają wiele norm dotyczących stężenia, gęstości czy też norm sieciowania. Po zabiegu z zastosowaniem kwasu hialuronowego substancja wchłania się więc po kilku bądź kilkunastu miesiącach zabieg należy powtórzyć. Zależy to od wieku pacjentki, ilości i rodzaju wstrzykniętego preparatu, sposobu życia, przyjmowanych medykamentów i wielu innych czynników.

Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w organizmie. Obecnie używa się już V generacji tego specyfiku, niezwykle bezpiecznej bo niezawierającej jakichkolwiek domieszek. Ten wypełniacz jest najczęściej polecany i używany przez specjalistów.

Jeśli pacjentka będzie uważała, że lekarz przesadził nieco z rozmiarem ust będzie można odwrócić ten proces za pomocą enzymu o nazwie hialuronidaza.

 

Jak wyglądają zabiegi?

 

Sam zabieg jest bezbolesny ponieważ pacjentka otrzymuje znieczulenie (miejscowe lub przewodowe). Można wtedy poprawić kontur ust, ich objętość albo zlikwidować ewentualną asymetrię. Dodatkowo lekarz może usunąć zmarszczki znajdujące się wokół skóry warg.

Niektóre kobiety decydują się na trwałe powiększenie ust. Zabieg polega na wstrzyknięciu w wargi substancji o nazwie poliakrylamid (Aquamid). Jednak w praktyce efekt utrzymuje się do ośmiu lat. Niestety trwała korekcja warg może doprowadzić do niepożądanych skutków, np. preparat może się nie przyjąć.

Kolejnym ryzykiem może być powstanie ziarniniaków. Mimo tego istnieją amatorzy trwałej korekty ust, grupa jest dość nieliczna (około 10% osób decydujących się na powiększanie ust).

Metodami przestarzałymi są zabiegi chirurgiczne z powodu dużego ryzyka operacji, długiego okresu rekonwalescencji a także możliwości powstania blizn i uszkodzenia nerwu. Gdy jeszcze wykonywano takie zabiegi, implanty były silikonowe lub wykonane z Goretexu.

 

Koszta powiększania ust zaczynają się od 1000 zł gdzie w cenie wliczona jest już konsultacja z lekarzem. Jeśli chcemy tylko poprawić kształt naszych warg bez ich powiększania koszt będzie o połowę niższy.