Usuwanie zmarszczek

Mimo tego, że ideały piękna zmieniają się przez wieki to jednakże zawsze młody wygląd był na czasie.  Nieważne było to czy w danym stuleciu modne były pełne, rubensowskie kształty czy anemiczna sylwetka bo osoba i tak miała pewnego rodzaju obowiązek aby wyglądać młodo. Z twarzy i zachowania powinna bić energia i pełnia życia. Niestety obecnie granica wieku znacznie się przesuwa dochodząc do niebezpieczeństwa obsesyjnego odmładzania się i to bez względu na wiek.

 

Kiedy pojawiają się pierwsze oznaki starości?

 

Osoby mające na twarzy pierwsze oznaki starzenia się są zwykle na straconej pozycji. Bruzdy na twarzy, kurze łapki i lwia zmarszczka bywają utrapieniem kobiet w każdym wieku bo nawet te, które ich nie posiadają martwią się o to kiedy pojawią się pierwsze oznaki starości na ich twarzach. Dzięki temu też chcą zapobiec temu naturalnemu stanowi rzeczy poprzez zdrowy tryb życia, stosowanie odpowiednich kosmetyków i racjonalnej diety. Niestety tego procesu nie da się zatrzymać na zawsze a tym bardziej cofnąć. Jednakże medycyna estetyczna posiada możliwości dla kobiet u których pojawiły się pierwsze zmarszczki i chciałyby je zatuszować. Sposobów jest wiele, są bardziej i mniej inwazyjne czy też bolesne. Wybór zależy już od stopnia posunięcia się w wieku, odwagi, wytrzymałości na ból i zasobności portfela.

 

Rozwiązanie na zmarszczki

 

Z biegiem lat zauważamy, że nasza skóra robi się coraz mniej jędrna, elastyczna i promienna. Wokół oczu pojawiają się kurze łapki a kąciki ust opadają. Zwykle wtedy dopiero zastanawiamy się nad tym, co możemy zrobić aby nieco poprawić swój wygląd. Warto jednak wiedzieć już wcześniej jakie istnieją sposoby na odmłodzenie się i odzyskanie dobrego samopoczucia. Lepiej jest zapobiegać niż leczyć i to powinna być główna zasada dla osób, które chcą cieszyć się młodym wyglądem przez lata.

 

Najpopularniejszym rozwiązaniem na zmarszczki jest stosowanie odpowiednich kosmetyków do twarzy, dobranych do rodzaju skóry i wieku osoby ich używających. Warto też zainwestować od czasu do czasu w maseczkę i serum przeznaczonej dla skóry dojrzałej co ją odżywi i rozświetli. Cuda działa też regularnie wykonywany masaż twarzy bo poprawia on krążenie krwi działając odmładzająco. Warto też korzystać z usług kosmetyczki oraz z oferty gabinetów medycyny estetycznej. Popularnym zabiegiem jest prasowanie zmarszczek a także ich wypełnianie. Ten drugi zabieg musi być regularnie powtarzany ponieważ preparaty z czasem wchłaniają się w skórę, która wraca do dawnego wyglądu. Te substancje to nadal popularny kwas botulinowy czyli botoks oraz kwas hialuronowy. Niektóre panie decydują się na bardziej inwazyjny zabieg a właściwie operację jaką jest lifting twarzy. Usuwa on nadmiar skóry, działając wygładzająco jednak pozostawia dość widoczne blizny i wymaga długiego okresu rekonwalescencji. Jednak jeśli nie zdecydujemy się na tak poważną operację zastanowić się możemy nad laserowym usuwaniem zmarszczek.

 

Ta metoda jest obecnie najnowocześniejszą i najpopularniejszą kuracją odmładzającą cerę. Działa nawet lepiej niż zastrzyki z botoksu ale nie niesie za sobą skutków ubocznych. Nie zostaną po niej blizny i nie grożą nam powikłania pooperacyjne. Wyspecjalizowane wiązki lasera skierowane na zmarszczki z precyzją pobudzają produkcję kolagenu w organizmie więc efekt jest dużo lepszy niż inne działania odmładzające bo rezultaty będą pojawiać się etapami i zaskakiwać pozytywnie.