Mity medycyny estetycznej

Większość Polek jest na bieżąco jw tematyce zabiegów upiększających, około 82% kobiet korzysta lub zamierza korzystać z dorobku medycyny estetycznej.

Takie duże zainteresowanie powoduje pojawienie się wielu nieprawdziwych informacji dotyczących tych zabiegów. Dr Robert Chmielewski z Rclinic rozwieje wątpliwości jakie pojawiają się gdy chcemy skorzystać z pomocy specjalistów.

 

Powiększanie biustu

 

Pierwszym mitem jest opinia, że wkładki silikonowe są jedyną bezpieczną metodą powiększenia rozmiaru biustu. Okazuje się jednak, że można powiększyć piersi za pomocą lipotransferu. Lekarz używając sprzętu Body Jet Evo wstrzykuje tłuszcz pacjentki z niechcianego miejsca (ud, brzucha czy pośladków) w obszar pożądany czyli biust. Zabieg nie wymaga długiego czasu dojścia do zdrowia. Lekarze twierdzą, że stosowanie wkładek silikonowych jest bardziej niebezpieczne bo pociąga za sobą ryzyko powikłań a także przymus ich wymiany raz na kilka lat.

 

Toksyna botulinowa

 

Kolejnym mitem jest stosowanie botoxu. Wielu z nas myśli, że służy on tylko do wygładzenia bruzd i zmarszczek na twarzy a tak naprawdę jest to doskonały środek leczniczy na inne przypadłości. Przykładem może być walka z nadmiernym poceniem się. Dzięki wstrzyknięciu botoxu w pachy, czoło czy też dłonie możemy zapomnieć o naszym problemie. Sam zabieg jest bezpieczny i najlepiej radzi sobie z tym schorzeniem.

 

Wszechstronność kremów i balsamów

 

Jeśli chodzi o stosowanie kosmetyków każdy uważa, że wystarczy użyć dobrego kremu, żeby mieć idealnie nawilżoną skórę. Oczywiście balsamy odpowiadają za odżywienie zewnętrznej warstwy skóry. Osoby, które mają problem z suchą cerą powinny pomyśleć o zastosowaniu dogłębnego nawilżenia, np.: masaży drenujących czy peelingów chemicznych i dopiero wtedy odżywić skórę za pomocą np. zabiegu Intraceuticals.

 

Powiększanie ust

 

Mitem jest także to, że kształtowanie i powiększanie ust za pomocą kwasu hialuronowego zawsze daje efekt sztuczności. Na szczęście ta dziedzina cały czas się rozwija i osoby wykonujące zabiegi są profesjonalnie wyszkolone. Obecnie często stosowany kwas hialuronowy mający świetne zastosowanie przy powiększaniu warg jest bezpieczny i łatwo jest dobrać dawkę nie dającą efektu karykatury.

 

Lifting

 

Lifting jest coraz rzadziej wybieranym zabiegiem. Prawdą jest, że jest dość skomplikowany, wymaga wysokich kwalifikacji i długiego okresu rekonwalescencji. Jednak utrwaliło się wrażenie, że po tej operacji skóra twarzy jest zbyt bardzo naciągnięta a oczy zmieniają kształt na „koci”. Na szczęście medycyna opracowała nową metodę tego zabiegu ale bez zbytniej ingerencji i stosowania chirurgii. Polega na wprowadzeniu nici pod skórę twarzy modelując ją i napinając. Zabieg jest mniej inwazyjny niż klasyczny lifting i nie powoduje pozostawienia blizn.

 

Przeszczep włosów

 

Przedostatnim mitem jest myślenie, że tylko przeszczep włosów w wypadku łysienia jest sposobem na uratowanie bujnej czupryny. Lekarze proponują jednak aby skorzystać z biomimetycznej mezoterapii skóry głowy- stymulowanie ich wzrostu dzięki czemu stopniowo zwiększa się objętość włosów. Zabieg jest bezbolesny i odbudowuje trwale strukturę cebulek włosowych.

 

Medycyna estetyczna

 

Ostatnim mitem jest uznanie medycyny estetycznej za potrzebną ludziom w podeszłym wieku, którzy chcą zatrzymać proces starzenia się. Niestety cofnięcie czy zatrzymanie tego procesu się jest niemożliwe. Warto się nią zainteresować już po 25 roku życia aby przygotować się na ten czas i zapobiec mu w pewnym stopniu.