Możliwości kosmetologii i medycyny estetycznej

Większość Polek korzysta z różnorodnych zdobyczy medycyny i kosmetologii estetycznej. Liczy się, że około 82% kobiet interesuje się nowościami na rynku planując poprawienie swojego wyglądu i co za tym idzie samopoczucia. Niestety zwłaszcza w sieci tworzy się wiele nieprawdziwych faktów dotyczących zabiegów upiększających i tak powstają mity, które mogą odstraszyć wiele chętnych do nich Polek.

 

Powiększanie rozmiaru piersi

 

Pierwszym kłamstwem jest myślenie, że jedyną możliwością na bezpieczne powiększanie rozmiaru biustu są wkładki silikonowe. Sposób jest dość niebezpieczny i nietrwały. Obecnie w medycynie estetycznej stosuje się lipotransfer. Za pomocą specjalistycznego urządzenia Body Jet Evo odsysa się nadmiar tłuszczu z problematycznych miejsc aby następnie umiejscowić go w biuście. Najpopularniejszy kiedyś zabieg czyli aplikacja wkładek silikonowych wymaga ich wymiany co kilkanaście lat, sam zabieg jest bardzo inwazyjny i niesie ze sobą ryzyko powikłań.

 

Botox

 

Kolejnym mitem jest stosowanie botoxu bo nie służy on tylko do wygładzenia zmarszczek ale także do radzenia sobie z problemami zdrowotnymi. Ma nieocenioną rolę w walce z nadpotliwością, wstrzyknięcie go w dłonie, pachy i czoło pozwoli nam zapomnieć o tym uwłaczającym problemie.

 

Domowe nawilżanie skóry

 

Nieprawdą jest myślenie, że kremy i balsamy zadbają w 100% o odpowiednie nawilżenie cery. Działają one tylko na warstwę zewnętrzną skóry więc nie odżywają jej od środka. Jeżeli więc borykamy się z suchą skórą możemy skorzystać z szeregu zabiegów oczyszczających aby była w stanie wchłonąć substancje nawilżające. Polecanymi zabiegami są masaże drenujace, peelingi chemiczne oraz terapia o nazwie Intraceuticals.

 

Kwas hialuronowy

 

Mit dotyczący powiększania ust z użyciem kwasu hialuronowego mówi o tym, że wargi po zabiegu nie przypominają już naszych naturalnych. Niestety dzieje się tak z winy lekarzy, którzy źle dobierają preparaty i nie potrafią odmówić pacjentce kolejnych zabiegów powiększających. Dobry specjalista na pewno zmniejszy dawkę kwasu hialuronowego aby usta nie przypominały nienaturalnych warg osób z show-biznesu a także odpowiednio dobierze składniki preparatu.

 

Lifting twarzy

 

Obecnie już mało kto decyduje się na tak poważną operacją jaką jest lifting twarzy. Mówi się, że po nim twarz nabiera wyrazu karykaturalnego a oczy wyglądają na „kocie”. Chirurdzy plastyczni korzystają teraz z podobnego zabiegu jednak jest on nieoperacyjny. Innowacją jest wprowadzanie pod skórę nici, które modelują twarz i ujędrniają skórę . Lifting niechirurgiczny nie pozostawia blizn, nie jest też ta inwazyjny jak jego pierwotna wersja.

 

Łysienie

 

Łysienie jest problemem większości panów. Osoby, które chcą z nim walczyć decydują się często na przeszczep włosów, który jest skomplikowaną operacją, która wymaga długiego okresu rekonwalescencji. Nowością w branży medycyny estetycznej jest stymulowanie wzrostu włosów za pomocą biomimetycznej mezoterapii skóry głowy. Działa on nie na objawy łysienia a jego przyczyny więc jest dużo lepszy od przeszczepu.

 

Kto potrzebuje medycyny estetycznej?

 

Ostatnim mitem jest myślenie, że medycyna i kosmetologia estetyczna jest skierowana tylko do osób w podeszłym wieku. Niestety tego procesu nie można cofnąć ani zatrzymać. Warto jednak zapobiegać przedwczesnemu starzeniu się i korzystać jak najwcześniej ze zdobyczy medycyny. Już powyżej 20 roku życia powinniśmy zadbać o pielęgnację naszej cery aby się nią cieszyć przez długie lata.