Lwia zmarszczka to nie koniec świata

Od naszego temperamentu zależy jakie pojawią się u nas pierwsze zmarszczki mimiczne. Częste denerwowanie się i dosłowne marszczenie czoła prowadzi do powstania charakterystyczniej bruzdy między brwiami, która nadaje twarzy wyrazu dość groźnego, ponurego. Nie każdy ma tendencje do powstania "lwiej" zmarszczki jednak warto dowiedzieć się na zapas jak można z nią walczyć.

Powstawanie lwiej zmarszczki

Nazwa tej zmarszczki powstała z powodu porównania jej do zmarszczki która rzeczywiście tworzy się na czole lwa gdy jest zdenerwowany w swoim zwierzęcym sensie. Jest to nazwa potoczna pionowej bruzdy zarysowującej się na gładziźnie czoła między brwiami. Istnieje powód powstawania takiej zmarszczki ponieważ jest za nią odpowiedzialny corrugator supercilii czyli dość mały mięsień znajdujący się tuż obok nasady nosa, który ulega skurczowi za każdym razem gdy marszczymy czoło (czyli jedni więcej drudzy mniej).

Lwie zmarszczki są spowodowane więc naszą mimiką nad którą ciężko jest zapanować w zupełności. Ten fakt nie oznacza także, że tego typu zmarszczki będą bardziej widoczne niż bruzdy grawitacyjne, takie jak: opadające kąciki warg, zmarszczki palacza czy też bruzdy nosowo-wargowe. Rozwoju żadnego z tych dwóch rodzajów zmarszczek nie jesteśmy w stanie zahamować, możemy postarać się jedynie o zapobieganie ich pojawienia się na naszej twarzy. Gdy nie zapanujemy nad lwią zmarszczką musimy liczyć się z tym, że otoczenie będzie oceniało nas jako osoby o złowrogim usposobieniu.

Jak zaradzić lwim zmarszczkom?

Najbardziej skutecznym sposobem na zlikwidowanie lwich zmarszczek jest zabieg wypełnienia ich kwasem hialuronowym. Jednak w celu spotęgowania efektu wygładzenia możemy zastosować terapię łączoną z użyciem botoksu z kwasem hialuronowym. Działanie jest dużo korzystniejsze bo połączenie dwóch powyższych preparatów działa na przyczynę powstania zmarszczki no i oczywiście jej efekt. Lwie zmarszczki są mimiczne więc botoks mający działanie paraliżujące wybrane mięśnie nadaje się do tego idealnie a z kolei kwas hialuronowy wypełnia i wygładza bruzdę.

Pierwszym etapem kuracji łączonej jest zablokowanie płytki motorycznej za pomocą toksyny botulinowej aby nie napinała się zbyt mocno i odruchowo. Preparat z botoksem wstrzyknięty w mięsień mimiczny twarzy hamuje wydzielanie się acetylocholiny, która zajmuje się transportem impulsów nerwowych do mięśni. Nerw nie jest już w stanie się kurczyć, a skutkiem jest relaksacja mięśnia i wygładzenie zmarszczki. Jeśli jednak efekt nie jest zadowalający zmarszczkę wypełnia się jeszcze kwasem hialuronowym, np. bardzo dobrze przyjmującym się i plastycznym preparatem o nazwie Teosyal Touch Up, którego działanie wypełniające trwa do kilkunastu miesięcy.

Obie metody likwidowania lwiej zmarszczki są skuteczne jednak jeśli chodzi o wchłanianie się kwasu hialuronowego na efekty musimy poczekać kilka dni. Plusem tej sytuacji jest stymulacja organizmu do produkcji własnego kolagenu i stopniowe uwidacznianie się efektów odmłodzonej skóry.

Preparat Teosysal Touch Up składa się z usieciowanego kwasu hialuronowego, który służy do wypełniania średnich zmarszczek w zasięgu całej twarzy ze szczególnym poleceniem do wypełniania lwich zmarszczek czyli naszych omówionych już bruzd na czole a także wokół ust. Środek ma konsystencje lepkiego, gęstego żelu co zwiększa jego plastyczność. Jest skuteczny na okres do 9 do 12 miesięcy.