Zabieg powiększania ust

Postrzeganie kobiety jest zawsze związane z jej wyglądem. Istnieją pewne elementy, które przyciągają wzrok mężczyzn i wywołują zdrowe pożądanie a także podziw. Ponętne usta pobudzają wyobraźnię mężczyzn i są wizytówką, wraz z oczami pełnią główną rolę. Przyjęło się więc w naszej współczesnej kulturze, że musimy o nie dbać, podkreślać je a jeśli są zbyt małe powiększać. Medycyna estetyczna zna wiele sposobów na ujędrnienie ust i doprowadzenie ich do wymarzonego kształtu oraz rozmiaru. Takie działanie na pewno odświeży nasz wygląd jednak nie możemy przesadzić aby wargi nie stały się sztucznie napompowane.

 

Sposoby na powiększanie ust w gabinetach medycyny estetycznej

 

Najpopularniejszym zabiegiem na powiększenie tej części twarzy są zastrzyki z botoksu czyli toksyny botulinowej. Ten preparat działa natychmiastowo po wprowadzeniu go pod naskórek, wypełnia wargi, wygładza wszystkie bruzdy i drobne zmarszczki, które pojawiają się z upływem lat. Pamiętać jednak musimy, że ta substancja wchłania się więc zabieg należy powtarzać dla utrzymania efektu ale najważniejsze jest to, że nie jest obojętny dla naszego organizmu. Omawiana toksyna jest wytwarzana przez bakterie z gatunku Clostridium Botulinum. Działanie polega na sparaliżowaniu wybranych mięśni, które ulegają pierwszemu natychmiastowemu wygładzeniu po czym toksyna uwalnia się etapami, co jeszcze potęguje efekt po kilku dniach.

 

Kolejnym rozwiązaniem jest kwas hialuronowy, wypełniacz ust, który poprawia także ich kontur. Przed wykonaniem zabiegu pacjentka otrzymuje znieczulenie więc nie odczuwa bólu podczas ostrzykiwania ust. Tajemnicą działania kwasu hialuronowego jest wiązanie się żelu z wodą w tkance podskórnej zwiększając ich objętość. Zabieg należy powtórzyć co pół roku aby utrzymał się widoczny efekt.

 

Z kolei najbardziej inwazyjną metodą na powiększenie ust są implanty silikonowe. Wymagają one zabiegu ambulatoryjnego ale są najbardziej trwałym sposobem na powiększenie ust. Implant pięknie wygładza skórę na wargach, wypełnia wszystkie rowki i załamania. Usta wyglądają ponętnie i młodo nadając zupełnie inny wyraz twarzy. Zabieg wymaga znieczulenia miejscowego, rozmiar implantów wybiera pacjentka.

 

Skutki uboczne zabiegów powiększania ust

 

Preparaty stosowane do kuracji powiększających usta w większości są całkowicie bezpieczne, nie powodują też reakcji alergicznych ani innych dolegliwości zdrowotnych. Czasami jednak zdarza się, że na ustach pojawi się lekkie zasinienie lub obrzęk ale są to objawy całkowicie normalne. Rzadko zdarzają się reakcje takie jak nadwrażliwość na dotyk, ból albo swędzenie. Zaniepokoić nas także nie powinien stan zapalny czy wyczuwalne guzki na powierzchni warg. Zazwyczaj znikają one po dwóch, trzech dniach i nie są groźne.

Istnieje kilka przeciwwskazań jeśli chodzi o powiększanie ust. Jest to między innymi cukrzyca, opryszczka i kłopoty z krzepliwością krwi a także stany zapalne które zostaną jeszcze bardziej podrażnione z powodu zabiegu.