Stomatologia estetyczna- wybielanie uśmiechu

Obecnie każdy dąży do posiadania hollywoodzkiego, śnieżnobiałego uśmiechu. Jest obiektem pożądania nie tylko gwiazd ale też zwykłych ludzi bo są symbolem sukcesu i posiadania dobrego zdrowia. Jednak z drugiej strony mamy do czynienia z wieloma przyczynami, które zostawiają osad na zębach który z kolei zmienia barwę szkliwa. Największy wpływ na zażółcenie i szarzenie zębów ma kawa, herbata, papierosy i soki owocowe. Taki wygląd zębów powoduje często że nie lubimy się uśmiechać a jeśli już to robimy zakrywamy się dłonią co nie jest odbierane korzystnie przez społeczeństwo.

Możliwości w wybielaniu zębów

Stomatologia estetyczna jednak opracowała kilka sposobów na poprawienie kolorytu naszych zębów. Mamy do wyboru specjalistyczne wybielanie zębów, laserowe lub nakładowe.

Leczenie stomatologiczne w Opolu, kliknij i dowiedz się więcej ---> https://drbaron.pl/leczenie-stomatologiczne/

Laser

Zabieg z użyciem lasera polega na tym, że higienistka stomatologiczna lub sam dentysta usuwa osad z zębów, nakłada żel chroniący dziąsła i za pomocą specjalnej aparatury utwardza go lampą UV. Kolejną czynnością jest nałożenie na zęby preparatu wybielającego i naświetlanie przez kwadrans naszego uzębienia. Najlepszy efekt widoczny jest po 4 sesjach wybielających.

Wybielanie nakładkowe

Wybielanie nakładkowe wymaga starannego przeglądu zębów, pozbyciu się osadów i pobraniu wycisków na typowych łyżkach wyciskowych. Stomatolog daje pacjentowi przygotowane przez technika dentystycznego nakładki na zęby i strzykawki z żelem wybielającym. Jego zadaniem jest nakładanie ich przez okres od 10 do 14 dni. Po upływie tego czasu pacjent musi zgłosić się na kontrolę i ocenę wyniku wybielania.

Takie metody na poprawienie barwy naszych zębów jest całkowicie bezpieczne i musi być wykonywane pod okiem dentysty. Nie ucierpią przy tym ani nasze zęby ani dziąsła. Jedyną wadą tych zabiegów jest przymus powtarzania ich co jakiś czas bo przecież nasze przyzwyczajenia typu codzienne picie kawy działają negatywnie na kolor szkliwa zębów. Czasami zdarza się przejściowa nadwrażliwość zębów ale ustaje ona po 2-3 dniach. Cały efekt utrzymuje się od pół roku do trzech lat. Ważna jest nasza higiena jamy ustnej i regularne wizyty u stomatologa.

Wynika z tego fakt, że ta dziedzina medycyny zajmująca się utrzymaniem uzębienia jak w najlepszej kondycji daje nam możliwości uzyskania wymarzonego wyglądu czyli posiadania promiennego i śnieżnobiałego uśmiechu. Dentysta nie zajmuje się tylko i wyłącznie usuwaniem ubytków, wypełnianiem ich i nieprzyjemnym wierceniem. Jeśli więc chcemy zmienić nasze samopoczucie, które jest uwarunkowane czasami wyglądem zewnętrznym warto poprosić o pomoc specjalistę.