Implanty zębowe są przełomem w stomatologii estetycznej. Jest to sposób na odtworzenie brakującego zęba w sposób bezpieczny, nowoczesny i skuteczny. Za ich pomocą oczywiście zyskujemy powalający uśmiech ale odzyskujemy utraconego zęba lub zęby co wpływa na nasz zgryz. Dentysta, dr Leszek Lasocki jest jednym z najlepszych specjalistów w tej dziedzinie więc jest w stanie wyjaśnić dokładnie na czym polega wstawienie implantów, jak to wygląda w praktyce co może przydać się każdemu, kto chciałby zmienić jakość swojego uzębienia.
Zabieg mocowania implantów
Implant stomatologiczny przypomina z wyglądu wkręt, który jest wszczepiany w kości dziąsła w celu zastąpienia korzenia utraconego zęba lub zębów. Jeśli mamy do czynienia z tylko jednym wybrakowanym zębem do implantu przytwierdza się koronę, która tylko imituje brakujący ząb. Jeśli braki w uzębieniu są większe uzupełnia się je większą ilością implantów.
Zabieg wykonuje chirurg w znieczuleniu miejscowym. Jeśli pacjent panicznie boi się stomatologa może prosić o wykonanie go pod narkozą. Wynika więc z tego fakt, że wszczepianie implantów powinno być całkowicie bezbolesne. Całe postępowanie w wypadku zastępowania jednego zęba trwa do 30 do 60 minut. Jeśli mamy do czynienia z większą ilością ubytków, zabieg staje się wtedy bardziej skomplikowany i może trwać do dwóch godzin.
Postępowanie po zabiegu
Jeśli chodzi o samopoczucie po operacja możemy oczekiwać lekkiej opuchlizny a u wrażliwszych osób siniaków. Zwykle przy wstawieniu jednego implanta nie występują żadne skutki uboczne, na drugi dzień możemy iść do pracy czy szkoły. To czy pojawi się opuchlizna zależy już od miejsca w które został przytwierdzony wszczep. Okolice podnosowe czyli górne, przednie zęby są szczególnie wrażliwe na jakąkolwiek ingerencję więc mogą puchnąć po zabiegu. Jeśli miała miejsce skomplikowana operacja odtworzenia dużej ilości zębów będziemy raczej wtedy mieć do czynienia ze sporą opuchlizną, siniakami więc warto zrobić sobie wtedy kilka dni wolnego.
Okres rekonwalescencji trwa około trzech miesięcy, po ich upływie mamy do czynienia z całkowitym zagojeniem ran pozabiegowych dlatego nie powinniśmy wtedy decydować się na uzupełnianie implantu. Istnieje rozwiązanie tymczasowe, które jest w stanie ukryć brak zęba, mowa tutaj o sztucznym zębie, który mocuje się do implanta o ile nie ma ku temu przeciwwskazań lekarskich. Wynika z tego fakt, że ostateczne wypełnienie należy wykonać po trzech miesiącach od zabiegu,
Implanty wykonane są z tytanu jednak nie jest to część widoczna dla oka, ponieważ ta część wszczepów znajduje się w kości szczękowej (kość jest pokryta błoną śluzową co powoduje zwiększenie się efektu maskującego). Uzupełnieniem implantu może być szereg materiałów, np. kompozyt, porcelana lub tlenek cyrkonu. Sztuczne uzębienie dobiera się kolorystycznie do naturalnej barwy zębów pacjenta.
Gwarancja na implanty
Jeśli chodzi o gwarancję na wszczepienie implantów okazuje się, że to kwestia skomplikowana podobnie jak wiele rozwiązań w medycynie. Zabieg jest skuteczny w 95% przypadków więc jest to bardzo wysoki poziom. Zwykle przyjmuje się, że gwarancja obejmuje implant i uzupełnienie protetyczne jako materiał. Niestety nie można przewidzieć zachowania się organizmu, zwłaszcza w perspektywie kilkudziesięciu lat. Dlatego powinien być pod stałą kontrolą stomatologa.
Jeżeli poszukujesz odpowiedniego stomatologa w Opolu, sprawdź ofertę DrBaron.pl