Stomatologia estetyczna

Ten dział stomatologii określa gałąź medycyny zajmującej się poprawą fizycznej atrakcyjności, praktykowany przez lekarzy dentystów. Korzystają oni ze swoich umiejętności dążąc nie do leczenia chorób

ale do ulepszenia, poprawienia wyglądu zewnętrznego pacjenta.

Kiedy możemy się zwrócić do stomatologa?

Białe i zdrowe zęby są dążeniem wielu ludzi, taki mamy wzorzec płynący z naszej kultury. Głównym celem więc nie staje się tylko wyleczenie próchnicy, zapalenia dziąseł, paradontozy i innych kłopotów z jamą ustną ale posiadanie nieskazitelnego uśmiechu. Okazuje się, że mimo tego że ktoś ma zęby bez zarzutu ale są one krzywe lub zbyt żółte decyduje się na ich wybielenie czy też wyprostowanie.

Dbałość o zęby jest bardzo korzystną tendencją która prowadzi do posiadania ładnego uzębienia więc wskazane jest ich regularne szczotkowanie, używanie nici dentystycznej, płukanie w płynie antybakteryjnym. Mamy wtedy gwarancję, że promienny uśmiech utrzyma się przez lata. Jednakże jeśli mamy jakiekolwiek problemy musimy zgłosić się do dentysty bo inaczej możemy stracić nasze zęby. W tym wypadku zbawienna staje się stomatologia estetyczna bo możemy skorzystać z implantów, koron, mostków i protez oraz licówek a także wielu innych rozwiązań.

Licówki

Licówki są to wykonane z kompozytu lub porcelany nakładki na zęby, które ukrywają niedoskonałości i przebarwienia. Możemy dzięki nim zupełnie zmienić kształt naszych zębów, wydłużyć je lub poszerzyć. Są bardzo trwałe i wyglądają zupełnie naturalnie. Licówki wymagają odpowiedniego przygotowania w laboratorium by móc je przykleić do wyszlifowanej i wyczyszczonej powierzchni zęba. W gabinecie dentystycznym pacjent poddaje się tym zabiegom a tuż po nich stomatolog pobiera wycisk całej szczęki. Podczas kolejnego spotkania doktor cementuje licówki na zęby z efektem trwałym.

Bonding

Bonding polega także na ukryciu przebarwionych, połamanych i niezniekształconych zębów używając żywicy kompozytowej. Mieszanka jest dopasowana kolorystycznie do reszty uzębienia. Pierwszym etapem pracy stomatologa jest zmniejszenie przedniej części zęba aby ten nowy nie stał się większy. Następnie za pomocą kwasu na powierzchni zęba wytrawia się małe rowki aby nałożyć żywicę nadając oczekiwany kształt naszemu zębowi. Końcowym etapem jest utwardzenie zęba, wygładzenie go i wypolerowanie.

Sprawdź stomatologa w Opolu -> https://drbaron.pl/

Korona dentystyczna

Korona dentystyczna polega na odbudowaniu kształtu i funkcji bardzo już zniszczonego zęba gdy inne możliwości nie wchodzą już w grę. Koronki nadają się do ukrycia uszkodzonego zęba, zabezpieczają je przed złamaniem ale także poprawiają ich wygląd. W zależności od naszych wymagań i zasobu portfela wybrać możemy koronkę porcelanową lub ceramiczną, która zawsze będzie zbliżona do naturalnej barwy uzębienia.

Implanty

Jeśli chcemy wypełnić braki w naszej szczęce warto zastanowić się nad implantami. Są one biozgodnymi, tytanowymi wkrętami z gwintem, które może umieścić chirurg w kości szczęki. Ich stabilizacja trwa od 3 miesięcy do pół roku więc na ten czas są zabezpieczane porcelanowymi koronami. To uniemożliwia zmianę przez nich miejsca czy ułamanie się w czasie jedzenia. Implanty zrastają się z kością szczęki więc stabilizują całe uzębienie. Plusem jest fakt, że nie trzeba jakoś specjalistycznie przygotować reszty zębów do ich wstawienia. Utrzymują się od 10 do 20 lat w zależności od ich umiejscowienia a także przestrzegania zasad higieny ustnej.