10 kroków
DO PIĘKNEJ SKÓRY
NA LATO

Wakacje już za rogiem,
w powietrzu wyczuwa się powiew lata.

Rozwiń więcej

O tej porze roku wszyscy chcemy wyglądać fantasycznie - zwłaszcza, że w upalne dni pokazujemy coraz więcej ciała. Jasne, najlepiej mieć zdrową, promienną i czysta skórę przez cały rok, ale jeśli czytasz ten tekst to pewnie chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób szczególnie dbać o skórę latem lub jak szybko zapobiec powstawaniu niedoskonałości, aby w pełni korzystać z tej pory roku nie ukrywając się pod ubraniami ;) Zdradzimy Ci 10 super wskazówek, dzięki którym prostymi krokami dojdziesz do czystej i pięknej skóry na całe wakacje i jeszcze dłużej.

1.PO PIERWSZE – DIETA!
Postaraj się unikać produktów spożywczych z wysoką zawartością cukrów prostych i tłuszczów (tak, chodzi tu też o słodycze), poza tym zwróć uwagę, by w twojej diecie dominowały produkty niskim indeksie glikemicznym takie jak ciemne pieczywo, musli, surowe warzywa i owoce czy jogurt naturalny.
2.ZDROWE PRODUKTY
Wzbogać swoje posiłki w zdrowe produkty o dużej zawartości błonnika, o warzywa, owoce oraz modne superfoods - spirulinę czy jagody goji.
3.NAWILŻENIE SKÓRY
Dbaj o prawidłowe nawilżenie skóry, także takie "od środka" - wypijaj od 1,5 do 2 litrów wody dziennie.

PS: Nawilżona skóra lepiej wygląda, a niedoskonałości pojawiają się na niej dużo rzadziej!
4.ĆWICZENIA FIZYCZNE
Nie zapominaj o umiarkowanym wysiłku fizycznym, który nie tylko poprawi Twój nastrój lepiej niż czekolada, ale i wyreguluje metabolizm komórkowy ważny dla Twojej pięknej skóry.
5.SUPLEMENTY DIETY
Na 3 miesiące przed latem rozpocznij stosowanie suplementów diety z witaminami E i C oraz cynkiem i selenem.
6.PELLING CIAŁA
Dwa razy w tygodniu stosuj peeling na całe ciało.
7.MYCIE TWARZY
Pamiętaj o codziennym myciu skóry twarzy specjalnym żelem dla skóry z niedoskonałościami.
8.OCZYSZCZANIE SKÓRY
Do demakijażu i oczyszczania skóry twarzy stosuj płyn micelarny, który oprócz oczyszczenia skóry z nadmiaru sebum złagodzi uczucie jej ściągnięcia.
9.KREM DO TWARZY
Stosuj krem na twarz specjalnie przeznaczony do skóry z niedoskonałościami - w dzień najlepszy będzie krem BB, a wieczorem krem nawilżający.
10.Ochrona przed słońcem
Przed wyjściem z domu w słoneczny dzień koniecznie nałóż krem z filtrem.
RADZI dermatolog
dr. Aleksandra Lesiak